OPINIE O DEWELOPERACH – JAKIM POWINNIŚMY UFAĆ?

Decydując się na zakup własnego mieszkania prawie zawsze sprawdzamy opinie o deweloperach, którzy mają interesującą nas ofertę mieszkaniową. Jest to w pełni zrozumiałe, bądź co bądź dla wielu z nas zakup swojego M to jedna z najpoważniejszych życiowych decyzji. W związku z tym interesuje nas nie tylko to, co znajdziemy na stronie dewelopera, ale jesteśmy też ciekawi opinii innych. Pytanie tylko – gdzie szukać tych rzetelnych.

Opinie o deweloperach z pierwszej ręki

Nic nie daje większej pewności, że opinia o deweloperze jest prawdziwa niż to, gdy usłyszymy ją bezpośrednio od innego nabywcy. Dlatego kupując własne mieszkanie warto zapytać o zdanie tych, którzy korzystali z oferty danego dewelopera przed nami.

Gdzie szukać takich opinii?

W pierwszej kolejności na Dniach Otwartych. Dni otwarte to doskonała sposobność do tego, aby spotkać osoby, które już nabyły mieszkanie i chcą je zobaczyć. My, dopiero planując zakup mieszkania, również możemy się na takim wydarzeniu pojawić i obejrzeć lokale, które jeszcze nie są sprzedane. Daje nam to możliwość nie tylko bezpośredniego kontaktu z innymi nabywcami, którzy mogą nam opowiedzieć, jak wyglądała współpraca z deweloperem, ale również sami mamy możliwość ocenić chociażby jakość i standard wykonania inwestycji. Opinie o deweloperze, które usłyszymy od innych, mogą być cennym źródłem wskazówek, na co powinniśmy zwracać uwagę w relacjach na linii my – deweloper.

Na co warto zwrócić uwagę?

Bez względu na to, na jaki temat opinii zasięgasz u innych, pamiętaj, aby porównywać porównywalne. Jeśli chcesz kupić mieszkanie w określonej cenie, a co za tym idzie, określonym standardzie, zwróć uwagę, aby pytać o opinie osoby, które dokonują zakupu z tej samej półki. Zawsze pytaj o kwestie obiektywne i weryfikuj to, co usłyszysz. Zawsze warto zapoznać się z opinią dwóch stron.

Gdzie szukać w Internecie opinii o deweloperach?

Fora internetowe nie są najlepszym źródłem opinii o deweloperach. Wynika to po pierwsze z faktu, że statystycznie chętniej krytykujemy w Internecie niż wyrażamy pochwały, a co za tym idzie, liczba informacji pod względem ich wydźwięku nie musi być miarodajna. 100 zadowolonych klientów może dobre opinie o deweloperze zachować dla siebie, a jeden niezadowolony konsument może napisać o swoim przypadku nawet kilka razy. Po drugie, niektóre firmy dopuszczają się nieuczciwych praktyk i zatrudniają osoby, które piszą konkretne opinie odpłatnie. Zdarza się tak w każdej branży, nie tylko deweloperskiej. Szukając opinii o deweloperach warto zajrzeć na naszą stronę i sprawdzić, czy dany inwestor należy do PZFD.Sprawdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!