Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją epidemiologiczną i niepewnymi perspektywami w kolejnych miesiącach,
Zarząd Oddziału Warszawskiego PZFD podjął decyzję o zawieszeniu Konkursu „Dobrze Zbudowane”.
Ważnym elementem Konkursu jest wieńcząca go uroczysta gala.
Dziś trudno przewidzieć, kiedy ponownie będzie można w bezpieczny sposób organizować tak duże wydarzenia.
Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zgłosili swoje projekty.
Opłaty konkursowe zostaną w najbliższym czasie zwrócone na Państwa konta.
Mamy nadzieję, że czas zawieszenia Konkursu pozwoli Państwu ukończyć kolejne wspaniałe realizacje,
które będą mogły zebrać zasłużone laury.
Mateusz Piróg
Urbanista młodego pokolenia, redaktor portalu o urbanistyce i gospodarce przestrzennej Urbnews.pl. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych kierunku Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zdobywał podczas badań w obszarze Urban Design na Blekinge Institute of Technology w Karlskronie. Zaangażowany w projekty zagospodarowania m. in. Pawilonu Zodiak w Warszawie, terenów przy-kolejowych w Ronneby (SWE) czy rewitalizacji obszarów poprzemysłowych Ringön w Göteborgu (SWE). Specjalizuje się w kształtowaniu miejskich przestrzeni publicznych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz w zagadnieniach Smart City sektora transportowego.
Mateusz aktualnie studiuje Foresight Terytorialny na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje nad innowacyjnym projektem infrastruktury krytycznej potrzebnej do wprowadzenia miejskiego transportu powietrznego w Warszawie. Jest właścicielem agencji doradztwa ds. miejskiej mobilności CARMAT Consulting. Członek Urban Land Institute Young Leaders oraz koła naukowego Spatium UW.
Aleksandra Zentile-Miller
Aleksandra Zentile-Miller jest dyrektorem Chapman Taylor – międzynarodowej firmy architektonicznej z główną siedzibą w Londynie oraz 19 biurami na świecie, specjalizującej się w wielofunkcyjnych projektach komercyjnych. Od wczesnych lat dziewięćdziesiątych skupia się na projektach w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie odpowiedzialna za rozwój biznesu w Polsce i zarządzanie warszawskim biurem. Studiowała architekturę na Politechnice Gdańskiej i University of Westminster w Londynie. Jest członkiem organizacji profesjonalnych w obu krajach (SARP, ARB). Od wielu lat aktywnie zaangażowana w inicjatywy Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych (ICSC) oraz Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH), której jest współzałożycielem oraz Członkiem Zarządu w roli Prezesa.
Dorota Wysokińska-Kuzdra
Senior Partner, Dyrektor działu Corporate Finance CEE, Colliers International
Przewodnicząca Urban Land Institute (ULI) Poland
Dorota posiada ponad 20 lat doświadczenia w obszarze nieruchomości, finansów i bankowości. Zarządza działem Corporate Finance CEE, który zajmuje się doradztwem w zakresie potrzeb finansowych klientów, m.in. finansowania dłużnego, finansowania mezzanine, pozyskiwania kapitału lub partnerów kapitałowych, a także wsparcia przy procesach nabycia spółek lub wejścia spółek na giełdę. W maju 2019 roku doradzała w pierwszej na polskim rynku transakcji inwestycyjnej w sektorze akademików.
Przed dołączeniem do Colliers International pełniła przez 11 lat funkcję starszego partnera w Griffin Real Estate, gdzie odpowiadała za zarządzanie i inwestycje grupy, a także za pierwszy w Polsce fundusz typu mezzanine. Współtworzyła platformę logistyczną, która jest współzarządzana przez Griffin. Wcześniej jako prezes zarządu Griffin Premium RE, pierwszej spółki typu REIT, z sukcesem wprowadziła ją na GPW w Warszawie. Była członkiem zespołu odpowiedzialnego za nabycie udziałów w Echo Investment SA, jednej z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, odpowiadając za proces due diligence oraz finansowanie nabycia. Przed dołączeniem do Griffin przez blisko 10 lat zajmowała stanowiska dyrektorskie w grupie HypoVereinsbank / UniCredit Group, a także w ich spółkach zależnych, nadzorując finansowanie nieruchomości, bankowość inwestycyjną i zarządczą w zakresie nieruchomości. Dorota Wysokińska-Kuzdra jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Kolonii i Uniwersytetu w Duisburgu-Essen w Niemczech.
Dorota pełni także funkcję przewodniczącej polskiego oddziału Urban Land Institute – międzynarodowej organizacji non-profit wspierającej odpowiedzialne planowanie i zrównoważony rozwój miast oraz stanowiącej platformę wymiany wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami i uczestnikami rynku nieruchomości w kraju i zagranicą.
Łukasz Zagała
Łukasz Zagała urodził się w 1972 r. w Zabrzu. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Po zakończeniu studiów Pracował w biurze P.P. Pabel Architekten w Berlinie w Niemczech oraz w pracowni Odile Decq / Benoit Cornette w Paryżu we Francji.
Wraz z Przemo Łukasikiem od 1997r. prowadzi autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez 10 lat wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2005 roku obronił dysertację doktorską pt. „Adaptacja obiektów postindustrialnych na nowe funkcje jako istotny nurt w architekturze współczesnej”.
Prywatnie jest mocno związany ze sportem – uprawia narciarstwo alpejskie oraz kolarstwo szosowe, interesuje się muzyką klasyczną i jazzową, sam też gra na fortepianie.
Paweł Majkusiak
Architekt. Urodził się w 1971 roku w Radomiu. W 1998 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 1996 roku współpracownik, a od 2003 roku partner i następnie wspólnik w JEMS Architekci.
Paweł Wołejsza
Ur. 1990. Architekt i urbanista. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w pracowniach CENTRALA, BDM Architekci. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2016), stypendia wyjazdowe do University of Detroit Mercy SoA (2013) oraz Stanford University School of Engineering (2014). Opiekun i konsultant multidyscyplinarnej grupy projektowej AEC Global Teamwork PBL LAB na Stanford University (2015). Prowadzący warsztaty projektowe dla dzieci – Towarzystwo w Przestrzeni. Współautor wielu projektów ingerujących w przestrzeń Warszawy – Brama Mokotowa i plan rozwoju historycznego kampusu SGH – 1 nagroda (2014), Changing the face Rotunda Warsaw (2013) – wyróżnienie. Laureat drugiej nagrody ex-aequo w konkursie na Szkołę Muzyczną w Poznaniu (2015) oraz wyróżnienie w konkursie studenckim na projekt domu jednorodzinnego z charakterem. Twórca koncepcji symbolicznej transformacji Placu Defilad w warszawską Agorę oraz laureat nagrody specjalnej konkursu Patrz na Plac organizowanego przez Futuwawę. Podczas pobytu w Detroit (2012) brał udział w wypracowaniu wytycznych do strategii rozwoju miasta. Aktualnie prowadzi własną pracownię projektową i jest partnerem w startupie proptechowym. Współautor ekologicznego przewodnika grupy Eco Avengers która została powołana przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Ekspert na międzynarodowej konferencji Redefining Cities in view of climate changes (2019) organizowanej przez WAPW.
Leszek Wiśniewski
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie asystent w Katedrze Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego na tym wydziale. Współautor wyróżnionych prac w konkursach na Fotoplastikon Warszawski (2009), Nową Politykę Przestrzenną dla Podkowy Leśnej (2015). Autor pracy wyróżnionej nagrodą burmistrza miasta Ostróda (2016) – „Koncepcja kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjno-urbanistycznych miasta”. Współautor pracy wyróżnionej w konkursie „Futuwawa – Patrz na plac” (2016) dotyczącej pl. Defilad. Autor pracy magisterskiej „Miastotwórcza rola kolei: Nowa dzielnica wokół nowego węzła kolejowego na przykładzie Węzła Grochowskiego w Warszawie” uhonorowanej Nagrodą Ministra Infrastruktury (2018) i wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy („Dyplomy dla Warszawy” – 2018). Członek jury reprezentujący organizacje społeczne w konkursie na Plac Centralny w Warszawie. Od sześciu lat związany ze Stowarzyszeniem „Miasto Jest Nasze”. Współpracuje także z innymi organizacjami pozarządowymi np. Stowarzyszeniem SISKOM i z Klubem Jagiellońskim.
Prowadzi fanpage i blog „Uwagi o Przestrzeni”. Leszek interesuje się różnymi aspektami kształtowania przestrzeni miejskiej oraz łączeniem wiedzy z wielu dziedzin (transport; dziedzictwo kulturowe; aspekty środowiskowe – przewietrzanie, obecność zieleni, akustyka, retencja wody; energia; psychologia i percepcja przestrzeni; handel i inne usługi w mieście).
Alicja Kuczera
Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jednej z ponad 70 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council.
Przewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.
Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.
Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 78 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.
dr inż. arch. Agnieszka Cieśla
Architektka i urbanistka, adiunkt w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska, specjalistka w zakresie zagadnień związanych ze starzeniem się społeczeństwa i jego konsekwencji w przestrzeni (doktorat na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze), działacz społeczny, założycielka Fundacji Mimo wieku, inicjatorka i organizatorka pierwszego w Polsce Wzorcowego Mieszkania Seniora (www.mimowieku.pl), ekspert Komisji Europejskiej, członek grupy D4 (age friendly environments) przy Europejskim Partnerstwie na Rzecz Zdrowego i Aktywnego Starzenia (EIP AHA D4).